Kraty pomostowe

Budowa schodów, pomostów, ciągów komunikacyjnych, a nawet koszy na śmieci, pojemników czy ogrodzeń wymaga użycia jak najtrwalszych materiałów. Mają one bowiem gwarantować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa ich późniejszym użytkownikom. Dla uzyskania gwarancji najwyższego bezpieczeństwa, branża budowlana przy realizacji rozmaitych projektów remontowo-budowlanych wykorzystuje kraty stalowe i siatki zgrzewane.

Są to bardzo wytrzymałe materiały, które odznaczają się niezwykłą wytrzymałością na ciężar. Muszą również być odporne na działanie rozmaitych, nierzadko ekstremalnych, czynników zewnętrznych. Należą do nich:

  • deszcz
  • śnieg
  • słońce
  • silny wiatr
  • szkodliwe substancje chemiczne

W związku z powyższymi czynnikami, zarówno kraty pomostowe, jak i siatki zgrzewane wykonywane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Zapewnia im to trwałość na bardzo długie lata, chroni przed korozją. Ważne również, aby kraty stalowe, które służą głównie do budowy, na przykład, schodów czy pomostów, posiadały jak największy współczynnik tarcia. Nie mogą one grozić ryzykiem poślizgnięcia się użytkownika schodów, nawet w momencie, kiedy pada śnieg czy deszcz. Gwarancja bezpieczeństwa to najważniejsza właściwość jaką powinny posiadać kraty pomostowe i siatki zgrzewane.

Krata stalowa i siatki zgrzewane mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Wykorzystuje się je m.in. w budownictwie przemysłowym i energetycznym, w zakładach chemicznych, w oczyszczalniach ścieków, przy budowie schodów, pomostów, ciągów komunikacyjnych, przy pokryciu kanałów oraz w wielu, wielu innych gałęziach przemysłu i budownictwa. Takie wykorzystanie krat stalowych oraz siatek zgrzewanych wymagają od nich niebywałej wytrzymałości oraz trwałości.

Budując pomosty, stopnie schodowe czy ciągi komunikacyjne należy kierować się jak najwyższym poziomem bezpieczeństwa późniejszych użytkowników tych i wielu innych konstrukcji. Taką gwarancję daje zastosowanie w branży budowlanej krat pomostowych. Są one produkowane przy użyciu dwóch technologii. W efekcie otrzymujemy kraty zgrzewane i prasowane, które różnią się od siebie sposobem łączenia nośników.

Dzisiejsza technologia pozwala na estetyczne wykonanie krat stalowych oraz siatek zgrzewanych dzięki czemu stanowią one element ozdobny w architekturze. Dużą zaletą jest również możliwość wykonywania ich w rozmiarach zgodnych z życzeniami klientów.