Idealne miejsce na wybudowanie domu to Plewiska

szeregowce

Zgiełk i hałas dużego miasta sprawia, że wielu ludzi przenosi się do mniejszych miejscowości. Trudno jest jednak osiąść w jakimś dalekim miejscu, jeżeli obowiązki zawodowe wymagają obecności w mieście. Rozwiązaniem jest wybranie takiej lokalizacji, która nie pozostaje w zbytnim oddaleniu od miejsca pracy. W pobliżu Poznania jest wiele małych miasteczek i wsi, które są znacznie spokojniejsze niż miasto, a jednocześnie nie wymagają długotrwałych podróży przynajmniej dwa razy dziennie. Doskonałym miejscem na wybudowanie domu są podpoznańskie Plewiska, znajdujące się tuż przy ulicy Grunwaldzkiej, czyli tak naprawdę niedaleko centrum.

 

Coraz więcej ludzi buduje tam swoje domy Poznań Plewiska to właściwie część miasta i bardziej przypomina dzielnicę, niż wieś. Nie jest w tej chwili już tak wyludniona, jak niegdyś, więc nie ma obawy, że będziemy się tam czuć niczym pustelnicy. Jest także rozwinięta pod względem handlowym, także nie trzeba przemierzać dużych odległości, jeśli zechcemy udać się na zakupy. Mieści się tam wiele firm handlowych i usługowych, gdyż dojazd nie stanowi problemu i jest naprawdę dogodny. Poza tym, jak każda mniejsza miejscowość, Plewiska pełne są zieleni, więc oddycha się tam prawdziwie świeżym powietrzem. Jest więc mnóstwo powodów, dla których coraz częściej w Plewiskach powstają nowe domy. Poznań i okolice, to lokalizacje, gdzie stawiane są także zabudowy szeregowe, najczęściej przez developerów, od których możemy kupić gotowy dom lub mieszkanie i przeprowadzić w nim tylko prace wykończeniowe.

Stanowi to znaczne ułatwienie, gdyż przedsięwzięcie, jakim jest budowa domu bywa niezwykle czasochłonne i wymaga dopilnowania wielu spraw jednocześnie. W efekcie dom taki mógłby powstawać latami, a wiadomo, że każdy chce jak najszybciej wprowadzić się do nowego lokum. Developer dysponuje większą ilością dobrych fachowców, którym praca nad budową nie sprawia problemu. Zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, że ciężko jest porozumieć się z ekipami budowlanymi, które często nie wywiązują się z terminów lub nie dopilnowane, po prostu nie pracują. A w takim przypadku cała odpowiedzialność i trud przeprowadzenia całego procesu spada na developera. Plus takiej sytuacji jest też taki, że nie musimy spędzać wielu godzin nad zastanawianiem się, jak poszczególne elementy domu mają wyglądać, zwłaszcza, że obecnie istnieje tyle możliwości, że ciężko jest się na którąś z nich zdecydować. A tak ktoś inny podejmuje niezbędne decyzje, które pozostawia nam do akceptacji, w postaci sfinalizowanej umowy.

Gdzie budować domy? Poznań Plewiska, jako wiejski azyl.

Uroda Poznania jest niezaprzeczalna. Zwłaszcza starówka jest przepiękna i zachwyca swoją architekturą, starymi kamieniczkami i niespotykanym w dużych porządkiem. O tyle, o ile jest idealnym miejscem na wzbogacanie życia kulturalnego lub towarzyskiego, jako lokalizacja do osiedlenia się na stałe nie jest już zachęcająca. Hałas dużego miasta, ogromny ruch, jaki panuje na ulicach, zwłaszcza w godzinach szczytu, tramwaje, brak świeżego powietrza i niewystarczająca ilość zieleni, powoduje że ludzie przenoszą się jak najdalej od centrum. Domy na poznańskich osiedlach, gdzie jest znacznie spokojniej odstraszają swoimi cenami, a z kolei miejsca zbytnio oddalone od miasta wymagają sprawnej logistyki i doskonałej organizacji życia codziennego, gdyż dojazdy zabierają bardzo dużo czasu. Ale istnieją też miejscowości, które położone są na granicy z Poznaniem, gdzie ziemia pod zabudowę jest znacznie tańsza, lecz nie ma kłopotów z komunikacją ze względu na dużą odległość. Jednym z takich miejsc są Plewiska, miejscowość położona wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu, która oddalona jest od centrum o zaledwie kilka kilometrów. Mimo, że blisko centrum, to jednak pozostaje z dala od zgiełku dużego miasta.

Życie tam wydaje się płynąc wolniej, niż w centrum, a to ze względu na mniejszą ilość mieszkańców i większy spokój, jaki  tam panuje. Mieszkańcy zdają się nigdzie nie spieszyć, co pozytywnie wpływa na dobry nastrój i poczucie wewnętrznej harmonii. Wygląda to tak, jakby cały pośpiech, stres i zmartwienia pozostawiali w pracy w centrum miasta, a do domów wracali jak do długo wyczekiwanego azylu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Plewiska charakteryzują się wciąż niezagospodarowanymi obszarami, co powoduje, że wciąż jest tam mnóstwo zieleni, krzewów, drzew i innych roślin. A wiadomo, że bliskie otoczenie przyrody wpływa niezwykle kojąco na samopoczucie ludzi i ich pozytywny stosunek do świata. Mieszkańcy wydają się także cieszyć lepszym zdrowiem, dzięki temu, że częściej przebywają na świeżym powietrzu, które nie jest zanieczyszczone, w takim stopniu jak to w mieście.

Większość domów posiada ogródki, w których rosną wielobarwne kwiaty, ale co ważniejsze, właściciele hodują w nich własne warzywa i owoce. Czyli mają kolejną korzyść z posiadania domu poza granicami miasta, w postaci świeżej, nie skażonej sztucznymi nawozami żywności. Także ten fakt przekłada się na lepszą kondycję mieszkańców. Wszystkie te zalety skłaniają ludzi do zakupu ziemi w tej lokalizacji i aby tam właśnie stawiali swoje domy. Poznań - Plewiska staje się więc doskonałym miejscem na to, by zamieszkać tam i zakosztować wiejskiego życia, nie oddalając się zbytnio od centrum miasta.