Torby na każdą okazję

torba plażowaSklepowe półki uginają się pod ciężarem najrozmaitszych torebek dla kobiet. Są wykonywane z różnych materiałów. Mogą być bowiem ze skóry naturalnej lub ekologicznej, z tworzywa sztucznego, filcu, wełny i w zasadzie z każdego materiału, jaki tylko przyjdzie nam do głowy. W tej kwestii ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia projektanta, która dochodzi do pewnych granic swojej kreatywności. W tym gąszczu fasonów, wzorów i kolorów można dostać niezłego zawrotu głowy. A bardzo ważne jest to, aby kobieta wiedziała, którą torebkę wybrać na jaką okazję. Są bowiem sytuacje, w którym pewne torebki nie tylko są mało praktyczne, ale po prostu również źle wyglądają, a tym samym niezbyt dobrze świadczą o ich właścicielce i jej guście. Wystarczy jednak poznać parę zasad mody, wbić je sobie do głowy i stosować podczas każdego wyjścia z domu.

Najbardziej popularne są współcześnie torby ze skóry, które swym kształtem, a w zasadzie jego konkretnym brakiem, przypominają worki. Są duże, obszerne i dzięki temu mieszczą w sobie niemal wszystko. Dlatego tak chętnie noszone są przez młode dziewczyny i kobiety, szczególnie uczennice i studentki, ponieważ mogą wrzucić do ich wnętrza książki, zeszyty, portfel, owoce na przekąskę, butelkę z wodą, chusteczki higieniczne, parę kosmetyków, którymi poprawią makijaż w ciągu długiego dnia i jeszcze zostanie miejsca na kilka innych rzeczy, na przykład na niewielkie zakupy spożywcze zrobione po szkole w drodze do domu. W takich sytuacjach doskonale sprawdza się również tradycyjna torba listonoszka sprzed kilkudziesięciu lat. Zgoła odmienny model torby powinnyśmy przywdziać w sytuacji eleganckiej, na przykład podczas wieczoru w teatrze, romantycznej kolacji, czy na bankiecie, balu lub weselu. Takie okazje wprost uwielbiają minimalizm, dlatego żądzą się własnymi prawami. Im torebka mniejsza, tym lepiej. Jenak to nie oznacza jednocześnie, ze ma być prawie niezauważalna. Musi stanowi mocny dodatek do całego stroju, podkreślać go. Może więc być w odważniejszym kolorze niż kreacja, może nawiązywać barwą na przykład do butów i tworzyć z nimi harmonijną całość, jednak obecnie nie jest to obowiązek, jak miało to miejsce dawniej, i w pewnym stopniu nawet odchodzi się już od takiej praktyki. Jeśli mowa o wieczorze w teatrze lub balu, na przykład sylwestrowym, doskonale sprawdzi się mała torebeczka w kolorze czarnym cała obsypana cekinami. W ten sposób nawiąże nieco do czasów retro, kiedy to eleganckie kobiety z wyższych sfer niemal każdy wieczór spędzały na wystawnych kolacjach, spotkaniach towarzyskich, sztukach teatralnych. Co się zaś tyczy fasonu, to pożądane w takich sytuacjach są klasyczne kopertówki, sakiewki oraz malutkie torebki na długich łańcuszkach.

Kolejna sytuacja i kolejna torebka to wyjście do pracy. Tu pole do popisu panie mają szerokie w kwestii wyboru torby, ponieważ zależy od w głównej mierze od charakteru pracy. Są bowiem takie zawody, w których torebka nie odgrywa zasadniczo żadnej roli, ponieważ po przyjściu do pracy kobieta pozostawia ją w szatni zamkniętą w swojej szafce. Tak dzieje się na przykład w przypadku pracy w sklepie, jako lekarz itp. natomiast, będąc elegancką bizneswoman i pracując w korporacji, odpowiednia torebka przyda się nam na przykład podczas służbowych spotkań, a nawet kilkudziesięciominutowego wyjścia z firmy w celu udania się na lunch. Trzeba bowiem przyznać, że kobieta ubrana w elegancką garsonkę kiepsko wyglądałabym z torbą-workiem lub dużą listonoszką. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest aktówka lub niezwykle kobiecy, i modny w tym sezonie, kuferek.damska torebka

Nawet udając się na plażę warto pomyśleć, jaki rodzaj torby zabierzemy ze sobą. Kiepskim pomysłem będzie bowiem torba z grubego filcu lub kosztowny kuferek wykonany ze skóry naturalnej. Tego typu torebki w takich sytuacjach są nie tylko niepraktyczne, ale również źle wyglądają i świadczą o braku jakiegokolwiek gustu z zakresu mody. Najlepsze okazują się więc być kosze wiklinowe, torby rattanowe, bawełniane, a nawet wykonane z tworzywa sztucznego. Te ostatnie mają zazwyczaj neonowe kolory i są przezroczyste, dlatego doskonale nadają się do „schowania” w nich przedmiotów, których nie trzeba ukrywać przez wzrokiem ciekawskich. I Tak: śmiało wrzucamy do nich stroje kąpielowe, klapki, ręczniki plażowe, kremy z filtrem do opalania, okulary przeciwsłoneczne, koło ratunkowe, piłkę plażową i wiele innych akcesoriów. Najważniejsze jest bowiem to, by torba plażowa, czy w ogóle wakacyjna, pomieściła w sobie niezwykle dużo rzeczy, była lekka i dość przewiewna, a by nie pociło się pod nią ramię, przez które ten rodzaj torby jest przewieszony. Mówią o różnych sytuacjach warto także wspomnieć o codziennych zakupach, na które każda kobieta się udaje. W tym przypadku torby również muszą być wygodne i lekkie. Nie mogą stanowić dodatkowe obciążenia do zakupów, które lada moment znajdą się w ich wnętrzu. Ponadto śmiesznie wyglądałaby kobieta krążąca pomiędzy straganami warzywnymi na bazarze ze skórzaną aktówką w ręku. Najlepiej jest więc zaopatrzyć się w torby ekologiczne, płócienne, które pomieszczą nie tylko zakupy, ale także klucze, telefon, portfel i chusteczki. W takich przypadkach najlepiej jednak wybierać te torby, które są zamykane na zamek błyskawiczny lub chociażby na napy. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się strony internetowe, na których można zakupić torebki. Mowa na przykład o witrynie http://www.etui-vintage.pl/. Warto skłaniać się w stronę takich sklepów, ponieważ mogą zaprezentować nam całkiem nowe i oryginalne modele torebek, których nie znajdziemy w tradycyjnych sklepach.