Higiena i pielęgnacja psa

Psy z reguły nie potrafią zadbać o swoją higienę, dlatego ich właściciele powinni regularnie zrobić to za nie. Na czym jednak polega prawidłowa pielęgnacja zwierząt? Okazuje się, że wbrew pozorom nie jest ona taka łatwa, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Przede wszystkim należy więc nabyć odpowiednie produkty, które znacznie usprawnią pracę nad wyglądem oraz higieną zwierzęcia. Dziś na rynku można nawet rozróżnić specyfiki do pielęgnacji psa czy kota. Należy więc zadbać, by w domu znalazły się odpowiednie produkty. Jak je jednak znaleźć oraz co tak naprawdę jest nam potrzebne do tego, by zająć się pielęgnacją psiego przyjaciela? 

 

Sklepy zoologiczne w sieci internetowej

Internet daje nam dzisiaj naprawdę nieograniczone możliwości. To dzięki stronom internetowym możemy dzisiaj zamawiać do domu różnego rodzaju sprzęty czy nawet żywność. Podobnie jest zresztą z różnego rodzaju produktami dla zwierząt. Także z szamponami czy odżywkami, które sprawiają, że sierść pupila naprawdę zaczyna błyszczeć. Na stronie znajdującej się pod adresem http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/higiena,1338,257,1.html można więc znaleźć naprawę różnorodne produkty, które wykorzystuje się dzisiaj przy pielęgnacji sierści czworonogów, nie tylko psów, ale także innych zwierząt. Co zatem można znaleźć w ofercie przeciętnego sklepu zoologicznego?

Bezpieczne szampony dla szczeniąt

Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawy, nawet szczeniaki co jakiś czas powinny być kąpae. Przede wszystkim dlatego, że takie psiaki są bardzo energiczne i podczas spacerów mogą się bardzo ubrudzić. Innym powodem jest z pewnością fakt, iż młode psy szybciej przyzwyczajają się do różnych rzeczy. Kąpiel nie jest dla futrzaka najprzyjemniejszym przeżyciem, dlatego warto uczyć go już od pierwszych tygodni życia, że jest to nieodłączna część jego jestestwa. Szampony dla szczeniąt są niezwykle delikatne, dlatego w żaden sposób nie podrażniają skóry, a nawet łagodzą różnorodne podrażnienia. Warto zauważyć, że tego rodzaju produkty są szczególnie istotne dla zwierząt długowłosych, o  których sierść trzeba zadbać o wiele bardziej.

Rodzaje szamponów

Niewiele osób orientuje się, że dziś na rynku można dostać naprawdę różnorodne preparaty, które stosuje się podczas kąpieli pupila. W sklepach zoologicznych znajdziemy więc między innymi różnego rodzaju szampony dla psów krótkowłosych oraz długowłosych. Co więcej, można znaleźć na półkach także preparaty takie jak szampon przeciwłupieżowy czy wspomniany już wcześniej szampon dla szczeniaka. Warto pamiętać, że większość tego rodzaju specyfików jest hipoalergiczna, dlatego psom nie grozi z ich strony żadne niebezpieczeństwo. Niektóre sklepy zoologiczne mają nawet szampony, które przeznaczone są dla zwierząt o określonym kolorze sierści. Wybór jest dość zróżnicowany, ale warto pamiętać, że to sami właściciele sprawiają, że producenci coraz częściej stawiają na coraz bardziej innowacyjne oraz nowoczesne produkty do pielęgnacji zwierzęcych futerek. I nie ma w tym niczego dziwnego, ponieważ wielu miłośników zwierząt traktuje swoje psy, koty czy inne zwierzęta niemalże jak członka własnej rodziny.

Jak często kąpać psa

Pytanie zawarte w śródtytule zadaje sobie wielu właścicieli, jednak tak naprawdę nie znajdujemy na nie poprawnej odpowiedzi. Wydaje się, że jest to sprawa indywidualna, ponieważ każdy pupil zachowuje się inaczej. Warto przynajmniej raz na kilka miesięcy wykąpać swojego zwierzaka chociażby po to, by sprawdzić, czy w jego sierści nie ma różnego rodzaju szkodników, na przykład kleszczy. Wiele zwierzaków ma tendencję do tego, że podczas spacerów lubi zaglądać w różne zakamarki. Niestety nierzadko kończy się to dla nich zabieraniem pasażera na gapę. Warto więc nie tylko kąpać regularnie zwierzątko, ale także zabierać go do weterynarza na różnego rodzaju szczepienia.

Higiena i pielęgnacja psa jest bardzo ważna, ponieważ dzięki odpowiednim działaniom sprawiamy, że pupile mogą być nie tylko czystsze, ale także zdrowsze. Warto co jakiś czas postarać się więc o to, by pies został wykąpany oraz wyczesany. W przypadku czesania wystarczą jedynie dobre szczotki dla psa. Warto pamiętać, że zazwyczaj pupile lubią tego rodzaju zabiegi. Nieco trudniej jest z kąpielą, ale do wszystkiego można odpowiednim podejściem naszego psa przekonać. Warto zastosować na przykład metodę marchewki, czyli skusić zwierzaka jakimś przysmakiem. Po pewnym czasie pupil zorientuje się, że po spokojnej kąpieli dostanie do jedzenia ulubiony smakołyk.