Niestandardowe okna Fakro

okna dachowe fakro cena

Firma Fakro zajmuje się tworzeniem okien od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez cały ten czas podąża za trendami i wykorzystuje najnowsze technologie, nie tracąc przy tym szacunku do tradycji. Być może to właśnie dlatego zajmuje dziś pozycję lidera na światowym rynku okien dachowych. Założycielem firmy jest Ryszard Florek to on zauważył niszę na polskim rynku i postanowił ją zapełnić. Okazało się, że  Okna dachowe Fakro cena doskonale sprzedają się także w Europie, a w późniejszym czasie na całym globie. Dziś zajmiemy się oknami niestandardowymi. Być może krótkie charakterystyki, które przygotowaliśmy, pomogą Ci w ostatecznej decyzji, jakie okna do swojego poddasza wybierasz.

1. Okna kolebkowe. Są to okna działające na tej samej zasadzie co okna otwierane obrotowo. Ościeżnica, skrzydło i pakiet szybowy wygięte są w charakterystyczny łuk. Okna dachowe Fakro cena klamkę mają zamontowaną w dolnej części. Są to produkty wykonywane na specjalne zamówienie.

 

2. Okna ze szprosem. W przypadku tych okien jest dokładnie tak samo, jak z poprzednimi – dostępne są na indywidualne zamówienie. Ich cechą charakterystyczną jest pionowy szpros na środku szyby. Wykorzystywane są one w zabytkowych budynkach lub w takich, które są na nie stylizowane. Nadają budowlom wyjątkowy wygląd i charakter. Okna te posiadają wszystkie cechy charakterystyczne dla okien Fakro. Możesz wybierać pomiędzy oknami obrotowymi ze szprosem, oknami uchylno-obrotowymi ze szprosem i oknami wyłazowymi ze szprosem.

 

3. Kolejnym typem niestandardowych okien są te z nieszablonowymi szybami.

 

a) Szyba witrażowa – można wybierać z gotowych wzorów, prosić o zaprojektowanie nowego lub samemu go zaprojektować. Wzór wykonany jest z żywicy i naniesiony na szybę od wewnętrznej strony, by utrzymanie nienagannej czystości okna nie stanowiło żadnego problemu.

 

b) Szyba laminowana – posiada powłokę, która ogranicza osiadanie zanieczyszczeń i ułatwia czyszczenia, ponadto woda nie spływa po szybkie kroplami lecz strumieniem, dzięki temu nie powstają zacieki. 

 

c) Szyba absorpcyjna – ogranicza przenikanie do wnętrza pokoju szkodliwych promieni ultrafioletowych. Możesz wybierać pomiędzy szybami w różnych kolorach, dostępna jest bowiem w odcieniach zieleni, błękitu, grafitu i brązu.

 

d) Szyba ornamentowa – powierzchnie tej szyby różnią się – jedna jest gładka, druga posiada wzorek. Ta druga umieszczona jest od wewnętrznej strony pakietu, zewnętrzna szyba natomiast pozostaje gładka, by łatwiej było utrzymać ja w czystości. 

 

Okna Fakro to opcja najlepsza z możliwych. Najwyższej jakości materiały, wykorzystywanie innowacyjnych technologii, dbałość o każdy szczegół sprawiają, że pomimo intensywnej eksploatacji, okna te sprawują się i wyglądają przez wiele lat tak, jak tuż po zamontowaniu.  Okna dachowe Fakro cena to zagadnienie bardzo szerokie, gdyż każdy rodzaj okna znacznie się od siebie różni i wiele elementów wpływa na poszczególne ceny Istnieją okna, które kupisz już za około sześćset złotych, ale taż takie . Najkorzystniejsze ceny znajdziecie na stronie sklepu Velshop.pl.